Novinka

Prosecco Millesimato Brut Rosé DOC, 0.75 l

350 Kč / ks
Skladem
Kategorie: Šumivé víno
Objem: 0.75 l
Druh: Šumivé víno
Klasifikace: DOC
Region: Veneto
Počet kusů v balení: 6

Hrozny:

90% Glera, 10 % Pinot Nero

Barva:

jemně růžová

Vůně:

růže, fialky a tropického ovoce

Chuť:

lehká, měkká, vyvážená. Svěží a ovocná

Cukr:

7 g/l

Toto Prosecco DOC Rosè Millesimato ve verzi Brut se získává ze samostatné vinifikace jemným lisováním hroznů Glera a Pinot Noir, z následné statické dekantace a fermentace při 18°C s vybranými kvasinkami pro Glera a nakonec z macerace na růžovou.

Pinot Noir Rulandské modré se sklízí v prvním týdnu září a Glera kolem poloviny září, hrozny se lisují a fermentují při kontrolované teplotě 23-25°C v procesu, který trvá asi dva týdny. Následně probíhá stáčení a zušlechťování oceli až do okamžiku složení směsi. Obě vína se poté přesunou do autoklávu (10% Pinot Noir, 90% Glera) a zde probíhá druhá fermentace. Šumivé víno před plněním do lahví leží 60 dní v autoklávu.

Má jemnou růžovou barvu. Jeho zajímavý a komplexní charakter vyniká na nose. Elegantně se střídají tóny růže, fialky a tropického ovoce. Na patře je svěží a jemné, s vjemy, které připomínají růžový grapefruit a zelené jablko, v doušku, který je komplexní a lehký zároveň. Hodí se k lehkým ochuceným pokrmům, bílým masům a rybám a jako aperitiv.