Novinka

Abruzzo Pecorino IGT, 5 l

550 Kč / ks
Skladem
Kategorie: Bílé víno
Objem: 5 l
Druh: Bílé víno
Klasifikace: IGT
Region: Abruzzo
Počet kusů v balení: 6

100% Pecorino

12,5% alkoholu

Historie hroznů:

Réva nejistého původu Pecorino se po staletí pěstuje v centrálních oblastech Itálie, zejména roste v italských regionech Marche, Abruzzo, Toskánsko, Umbrie a Lazio. Předpokládá se, že původem z kraje Marche. Je doloženo pěstování této odrůdy na konci 19. století. Podějí byla tato odrůda vytlačená modernějšími. V osmdesátých letech 20. století údajně byla známa jedná vinice s touto odrůdou. Koncem 20. století získala odrůda opět popularitu a na trhu je více než dvacet vín, z nichž mnohá mají označení DOC (Denominazione di origine controllata) nebo DOCG (Denominazione di origine controllata e garantita). Hrozen je středně velký, dlouhý, válcovitý nebo pyramidový, se široce rozmístěnými bobulemi. Zrání je středně rané a sklízí se obvykle v polovině září.

Výroba:

Vinná réva má malé bobule které jsou často úplně bez pecek.

Typ půdy a poloha vinice:

Středněpísčítá směs. Vinice se nacházejí na otevřených kopcovitých svazích a mírným sklonem s nadmořskou výškou 100-200 m. Jedná se o pobřežní oblast Costa dei Trabocchi a okolí městečka Rocca San Giovanni.

Organoleptické hodnocení a párování potravin:

Toto víno má poměrně intenzívní slámově žlutou barvu. Ve vůní cítíme příjemné květinové tóny a náznaky bílé broskve. Chuť je svěží, harmonická s dobrou kyselinkou. Víno má rovnováhu mezi chutí a vůní a končí dlouhým a přetrvávajícím závěrem.

Ideální ke grilovaným rybám, rizotům, bílému masu, těstovinám a sýrům.

Vino je určeno k okamžité spotřebě. Podáváme při teplotě 10-12 °C