Panarda Montepulciano d´Abruzzo DOC – RISERVA selezioni, 0.75 l

520 Kč / ks
Skladem
Kategorie: Červené víno
Objem: 0.75 l
Druh: Červené víno
Klasifikace: DOC
Region: Abruzzo
Počet kusů v balení: 6
Alkoholu: 14%

Typ půdy a poloha vinice:

Směs půdy je mírně vápenatá.

Vinice se nachází v pobřežní oblasti Costa del Trabocchi v okolí městečka Rocca San Giovanni. Vinice jsou vybrané v rámci projektů „Quality Vineyard“ (Kvalitní vinice), který vinařství Frentana realizuje od roku 1999. Vinice mají převážně jižní expozicí. 

Výroba:

Sklizeň se provádí ručně v druhé a třetí dekadě října. Následuje jemné lisování a macerace se slupkou po dobu 10-15 dnů v ocelových  tancích při kontrolované teplotě 30 °C, aby byla umožněna úplná extrakce barvy, tříslovin a aromatických látek.

Zrání:

Zraje ve francouzském barrique po dobu 18 měsíců během kterých se víno vyvíjí ke své zralosti. Po naláhvování odpočívá víno dalších několik měsíců.

Organoleptické hodnocení a párování potravin:

Toto víno má sytě rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni má značnou komplexnost vůní. Kořeníte a balsamicové tóny doprovázené nádechem zralého červeného ovoce, ostružinového džemu, černých třešní v alkoholu. Jedná se o víno s velkým tělem a strukturou, ale příjemné pitelné . Víno je vhodné po otevřeni dekantovat, aby se podpořilo rychlejší okysličení. 

Při správném skladování si toto víno uchová svou integritu po dobu 10 a více let.

Podáváme při teplotě 16-18 °C

Ideální je  pro pečeně, zvěřinu,  výrazně ochucenými pokrmy a vyzrálými sýry. Meditační víno.